تبلیغات
گرمی عشق - پرواز را به خاطر بسپار

گرمی عشق

زندگی یعنی چکیدن,همچو شمع از گرمی عشق

پرواز را به خاطر بسپار

مردی در سواحل "زلاندنو"زندگی میكرد.او بسیار علاقه مند بودكه اردك های وحشی را كه در پاییز در دسته های بزرگ به جنوب پرواز میكردند تماشا كند.این مرد از روی خیر خواهی و به قصد نیكوكاری به اردك هایی كه از روی بركه ای نزدیك ساحل عبور میكردند غذا  میداد...

اردك های مهاجر كه غذای اماده را در حوالی ساحل می دیدند به سوی ان امده و كم كم از پرواز باز می ایستادند.سر انجام پاره ای از اردكها دیگر به طرف جنوب پرواز نكردند و به سبب غذایی كه به انها داده میشد زمستان را هم همانجا ماندند...!

این حادثه باعث شد به مرور زمان پرواز اردكها كمتر و كمتر شود. هنگامی كه سایر اردك های وحشی برمیگشتند این اردكها پر میكشیدند و به استقبال انها می رفتند و لحظاتی با انها بودند.ولی پس از مدتی دوباره نزدیك بركه ای كه محل غذا خوردنشان بود باز می گشتند وماندن را بر پرواز ترجیح میدادند.

پس از گذشت سه یا چهار سال اردك های وحشی انقدر تنبل و چاق شده بودند كه اصولا پرواز برایشان دشوار شد و دیگر مانند مرغابی قادر به پرواز نبودند.انها در واقع "اهلی"شده بودند واز این رو در همان جا ماندند و دیگر جلو نرفتندو مهاجرت نكردند!

نكته:هرگز خود را به دامان نرم تنبلی و راحتی نیندازید و شیفته نوازش هایش نشوید زیرا جستجوی رفاه و راحتی نیروهای حیات و استعدادهای ادمی را از بین میبرد و نابود میكند.[ پنجشنبه 11 خرداد 1391 ] [ 04:00 ب.ظ ] [ ثمین ] [ نظرات() ]