تبلیغات
گرمی عشق - انعکاس لکه

گرمی عشق

زندگی یعنی چکیدن,همچو شمع از گرمی عشق

انعکاس لکه
          

روزی زن جوانی نزد شیوانا امد و از او در مورد لکه عجیبی که روی صورت او و دخترش ظاهر شده راه چاره خواست.
شیوانا نگاهی به لکه ها انداخت و از زن پرسید شغلش چیست؟ زن گفت که همراه شوهر و دخترش کوزه و ظروف سفالی میسازند و بعد از پختن ظروف در کوره و لعاب زنی انها را به مردم میفروشند.
شیوانا از زن خواست تا نمونه ای از بهترین کوزه هایی که میسازند را برای او بیاورد.
روز بعد زن و شوهر و دختر چند نمونه از بهترین کوزه ها و ظرفها را برای شیوانا اوردند. شیوانا با دقت ظرف ها را نگاه کرد و انگاه از مرد خانواده پرسید:" اینها بهترین کوزه ها و ظرفهای تو هستند و با وجود این روی بعضی از انها لکه های ریز و کوچکی وجود دارد که میتوانستند نباشند. این طور نیستند؟" مرد کوزه گر سری تکان داد و گفت:" البته اگر کمی ظرافت و دقت بیشتری به خرج می دادیم حتما این لکه های ریز نبودند. اما میدانید که مجبوریم سریع کار کنیم تا تولید و در نتیجه فروش بیشتری داشته باشیم." شیوانا سری تکان داد و گفت:" بهانه ات قبول نیست. شما نسبت به کاری که به شما سپرده شده توجه کمتری نشان میدهید. سعی کنید از امروز کوزه هایی که میسازید با دقت و وسواس بیشتری بسازید و چهل روز دیگر نزد من ایید تا در درمان لکه ها را برای شما بگویم."
مرد و زن و دختر کوزه گر نا امید از حضور شیوانا بیرون امدند و از ان روز سعی کردند که با وسواس و دقت نظر و غیرت و تعصب زائد الوصفی کوزه های عالی و ظرف های بسیار زیبا و تمیز و بی عیب و نقص تولید کنند.
 چهل روز بعد انها خوشحال و سر حال نزد شیوانا امدند و ظرفهای بی نقص خود را به او هدیه کردند. زن خانواده در حالی که از خوشحالی در پوست خود نمی گنجید به شیوانا گفت:" از روزی که از محضر شما بیرون امدیم و روی تولید بهترین محصول دقت و وسواس به خرج دادیم بعد از یک هفته لکه های صورت ما نیز از بین رفت و چهره ای شفاف و سالم و بدنی سر حال پیدا کردیم." شیوانا تبسمی کرد و گفت:" بی دقتی و بی تفاوتی حالتی است که وقتی در زندگی انسان جایی برای خود پیدا کند حضور خود را در تمام جنبه های زندگی شخصی تعمیم می بخشد. دقت و وسواس و حساسیتی که شما در تولید کوزه ها و ظرفهای بی عیب و نقص به خرج دادید به بخش های دیگر زندگی شما از تغذیه گرفته تا بهداشت و نظافت نیز راه یافته و در نتیجه پاکیزگی , فضای زندگی شما را پر کرد.
ببینید! سهل انگاری و کم کاری شما قبل از دیگران به تار و پود جسمی و روانی خودتان اسیب رساند."
[ چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391 ] [ 09:10 ق.ظ ] [ نگار ] [ نظرات() ]